Stará múdrosť hovorí, že ak chcete zmeniť svet, treba začať od seba. A my v tíme Iná Žiline chceme zmeniť naše mesto. Aby bola Žilina krajšia, čistejšia, hospodárnejšia, spokojnejšia – lepším miestom pre život nás všetkých. A preto sme využili slnkom zaliatu sobotu a priložili ruku k dielu.

Dopoludnia sme boli v rodiacom sa parku sv. Juraja v Trnovom. Spolu s viacerými dobrovoľníkmi a s občianskym združením Malá Fatra, sme o malý krôčik posunuli dopredu utešené dielko, ktoré raz bude veľmi slušným centrom mestskej časti Trnové.

Popoludní sme sa presunuli na najväčšie žilinské sídlisko – Vlčince. Pridalo sa k nám mnoho šikovných rúk a pod organizačnou taktovkou aktivistky Júlie Bombalovej sme prešli aspoň časťou sídliska a pozbierali čo by na trávnikoch a chodníkoch nemalo byť. Situácia nie je ideálna, ale ani nie je katastrofická.

Počas oboch stretnutí sme sa rozprávali s mnohými Žilinčanmi a získali mnoho zaujímavých podnetov a nápadov, ktoré by stáli za realizáciu. Ale o tom v priebehu najbližších dní.

Ďakujeme všetkým starostlivým Žilinčanom, ktorí sa zaujímavú a sú aktívni, „iba“ preto, aby sa nám tu všetkým spoločne krajšie žilo. Teším sa na vás, spolu s kolegami z Inej Žiliny, na stretnutia v uliciach nášho mesta, ktoré potrebuje posunúť dopredu a zužitkovať potenciál tých, ktorí sú ochotní priložiť ruku k dielu.