Stalo sa očakávané. V momente ako som ohlásila kandidatúru na primátorku, vynorili sa účelové dezinformácie. Pochádzajú predovšetkým od volebných oponentov, ktorí chcú vytvoriť dojem môjho prepojenia na majiteľa ŠH na Bôriku. Práve v korytnačke má totiž centrum voľného času žirafa, ktorého som riaditeľkou, prenajaté priestory pre športové aktivity. Tie tu organizujeme na základe štandardného nájomného vzťahu. Ten bol jediným východiskom v zúfalej situácii, v ktorej sme sa ocitli nie vlastnou vôľou.

Aj napriek tomu, že sme boli v Žiline pri zrode viacerých športovísk, ocitli sme sa na dlažbe a stali sa bezdomovcami. Vedenie mesta zakázalo školám prenajímať žirafe životne potrebné priestory. A tak sme v roku 2014 stáli pred neľahkým rozhodnutím: buď ukončiť mestské súťaže, ktoré sme budovali 10 rokov, alebo využiť možnosť a v ŠH na Bôriku svojpomocne vybudovať potrebné zázemie. Vybrali sme si druhú možnosť, aj za cenu že budeme onálepkovaní. Zachránili sme tým aktivity pre tisíce športovcov. Jednou z nich bola napríklad mestská futsalová žirafa liga, ktorá je druhou najväčšou súťažou na Slovensku.

Nesťažujem sa, len ma to ľudsky mrzí. Predvolebná kampaň má svoje špecifiká a jedným z nich je aj to, že v nej neplatia ani základné pravidlá fair play. A tak sme dnes paradoxne kritizovaní za to, že sme zachránili športové aktivity pre Žilinčanov. Tie tisíce hodín činnosti a spokojní športovci ale za to stoja.

Aj napriek tejto nepríjemnej skúsenosti budeme viesť s mojím tímom Inej Žiliny, slušnú a hlavne slobodnú kampaň. Nestojí za nami ani majiteľ haly ani nikto iný, komu by sme museli byť zaviazaní. A tak to aj ostane.

Aj pre túto našu dlhoročnú skúsenosť, keď sú mestské telocvične nevyužívané napr. počas víkendov, budem sa spolu s Iná Žilina naďalej snažiť o zavedieme systému zmysluplného využívania športových zariadení v pôsobnosti mesta Žilina https://inazilina.sk/nas-program/sport.